A kellemes meleg levegő kialakításához számos lehetőség közül válogathatunk. A természetes alapanyagokkal, legtöbbször fával és gázzal üzemelő kályhák, kazánok, illetve radiátorok mellett egyre többen alkalmazzák a környezetbarát elven működő fűtő rendszereket. A padlófűtés kiválóan használható a lakóingatlanokban is.
A padlófűtés sajátosságai
A padlófűtés működéséhez elektromos áramra van szükség. A kialakítása egyszerűen megoldható, ezért az új építésű házak mellett a jelenleg lakott épületekben is használható. A munkálatok gyorsan elvégezhetőek, így a padlófűtés kialakítása viszonylag rövid ideig zavarja a megszokott életmódot.
A csőszerkezet lefektetése előtt gondoskodni kell a terület szigeteléséről is. Fontos, hogy a fűtőelemeket gyártó cég ajánlásainak megfelelő szigetelő anyagot a javasolt vastagságban helyezzék el. Ezt követően rakhatóak le a csövek. Az elrendezésük többféle alakban lehetséges, befolyásolja a szoba mérete és formája is. Hangsúlyos szerepe van az áramkörök kialakításának is. A padlófűtés további jellemzője az egyszerű kezelhetőség. A kívánt hőmérséklet néhány gombnyomással elérhető, emellett a padlófűtő rendszerek hosszú ideig használhatóak karbantartási munkák végrehajtása nélkül.
Miért válasszuk a padlófűtést?
A hagyományos fűtőberendezéseket használók jelentős különbségeket tapasztalhatnak meg a levegő hőmérsékletében. A fűtőtest közelében jóval melegebb lehet, mint a távolabb eső területeken, de nagy eltérések figyelhetőek meg a talaj valamint a menyezett közötti szakaszokon is. A padlófűtés ezzel ellentétben lefedi a szoba egész területét, és egyenletes meleg levegőt teremt mindenhol. A hagyományos fűtőtesteket használók további lényeges különbséget érezhetnek a padló és a mennyezet közötti szakaszokon, így a padlófűtést használók hőérzete kiegyensúlyozott marad.