Mennyi időre bérelhetünk tárgyalót?

Modern világunkban számos vállalkozás foglalkozik irodák, termek bérbeadásával, így nem mindig szükséges egy teljes emeletet vagy komplexumot kibérelnie egy vállalkozónak, ugyanis vannak helyzetek, amikor csak bizonyos időközönként van szükségünk egy helyiségre, ahol lebonyolíthatunk egy személyes megbeszélést. Mediátorok, pszichiáterek és pszichológusok egyaránt igénybe vehetnek ilyen szolgáltatást, hogy minden körülmény adott legyen egy terápia lebonyolításához.

A környezet meghatározza a terápia hatékonyságát.

Milyen szobákat lehet jellemzően bérelni?

Bérelhetünk olyan helyiséget, ami elegendő mindössze 2 fő számára, de csoportos terápiát is tarthatunk, viszont ehhez nagyobb létszámot befogadó szoba fog kelleni. Párterápiára jellemzően egy 4 fős tárgyaló is elegendő, de okvetlen ügyeljünk a felszerelésre, jó ha rendelkezésre áll nyomtató vagy flipchart. Bérelhetőek kivetítésre alkalmas okos televízióval felszerelt szobák is, így prezentálhatjuk a mondanivalónkat az ügyfél számára.

Terapeutáknak olykor elegendő 1-1 óra a kezelésekre, de szerencsére ma már tárgyaló bérlés 1 órára is megoldható. Üzletemberek is megtehetik ezt, ha egy pár órában szeretnének megállapodni az ügyféllel.

Fontos, hogy egy stúdió hangulata nyugtató legyen és bizalmat árasszon, attól függetlenül, hogy milyen célra lett tervezve. A mediátorok, pszichológusok számára ez még meghatározóbb, hiszen úgy tudnak hatékony kezeléseket lebonyolítani, ha a körülmények teljes mértékben adottak. A mentális gyógyuláshoz a szépen berendezett helyiségek tehát nagyban hozzájárulnak. Az sem utolsó szempont, ha minden résztvevőnek könnyen megközelíthető a helyiség, az hátránynak mondható, ha valamelyik félnek órákat kell mondjuk utaznia, tehát a legjobb, ha például mindenkinek nagyjából ugyanakkora távolságra van a bérlemény. Coachok, trénerek is bérelhetnek otthonos szobákat, ahol diszkréten foglalkozhatnak az ügyfeleikkel.

Mire figyeljünk télen, hogy elkerüljük a szezonális betegségeket?

A szezonális betegségek ellen többféle módon is védekezhetünk télen, fontos minél több módszert alkalmazni, hogy a vírusok és a baktériumok messziről elkerüljék szervezetünket. A közösségi helyeken alkalmazzunk szájat és orrot eltakaró maszkokat, ezáltal meggátolhatjuk a kórokozók terjedését. Igyekezzünk sűrűn kezet mosni, lehetőleg meleg vízzel és szappannal,  vagy kézfertőtlenít használni. Ebben az időszakban célszerű elkerülni a túlzsúfolt helyeket és betartani a távolságtartással kapcsolatos ajánlásokat. Igyekezzünk sok vitamint és ásványi anyagot fogyasztani, ezáltal erősebbé tehetjük az immunrendszerünket és nagyban javíthatjuk egészségi állapotunkat. Mindezek mellett mozogjunk rendszeresen, minél előbb találjuk meg a számunkra legideálisabb mozgásformát.

Az immunrendszerünket számos módon erősíthetjük.

Az alvás minősége és mennyisége is sokat számít, de meghatározó a táplálkozás is, ugyanis az egészséges ételek is jelentős mértékben hozzájárulnak az immunrendszer erősebbé tételéhez.

Amennyiben lebetegszünk, semmiképp se menjünk közösségbe, inkább maradjunk otthon, ezzel is óvjuk embertársainkat és nem terjesztjük a vírust.

Milyen betegségek terjednek ősszel és télen?

Bármilyen fertőzést összeszedhetünk, de januárban és februárban jellemzően az influenza terjed a legjobban, kora ősszel pedig még tart allergia szezon, ilyenkor az allergiás rhinitis könnyen összekeverhető a felső légúti megbetegedésekkel. Télen a baktériumok leginkább a légutakat és az orrnyálkahártyát támadják meg és a kórokozók cseppfertőzéssel, közvetlen érintkezéssel terjednek.

Az, hogy hányan kapják el a betegséget több tényezőtől is függ, nem mindegy a helyiségben tartózkodók létszáma, a belégzés mélysége és a fertőzés koncentrációja. Az efféle betegségek robbanásszerűen indulnak be, főleg a nagy létszámú, zárt közösségekben, például óvodákban, iskolákban. Ma már számos gyógyászati webáruház kínálatából beszerezhetünk vitaminokat, melyek támogatják szervezetünket, a téli időszakban okvetlen gondoskodjunk ezek rendszeres szedéséről.

 

Napindító meditáció előnyei

Ki ne szeretné, hogy jól induljon a napja és tele legyen energiával? Valószínűleg a kérdésre mindenki úgy válaszol, hogy feltöltődve akarja kezdeni a mindennapokat, hiszen kizárólag így képes bárki is gond nélkül ellátni a feladatait.

A meditáció felfrissít.

Reggelente a legtöbb felnőtt eléggé merevnek érzi magát és hiába aludtak az éjszaka, sokan úgy kelnek fel, hogy fáradtnak, kimerültnek érzik magukat. A reggeli jóga viszont számos embertársunknak bevált, ami nem véletlen, hiszen a testünk energiarendszere ilyenkor a legalkalmasabb a gyakorlásra. Jót tesz a testnek a gyengéd átmozgatás, ilyenkor még az idegrendszer is felpezsdülésre kerül, ezáltal a relaxáció is teljes mértékben adott, mindezt a jógához tartozó légzőgyakorlatok is elősegítik. A jóga segít szabályozni a test alvási szokásait, amit idővel megszokunk, így akár ébresztőóra nélkül is pontosan felkelhetünk reggelente.

Mihez járul még hozzá a napindító jóga?

A napindító meditáció ahhoz is hozzájárul, hogy a nap folyamán békésebbek és nyugodtabbak maradjunk, ez igaz lehet akkor is, ha stresszesebb, mozgalmasabb napnak nézünk elébe. A napindító jóga tehát energikusabbá tesz minket, aminek köszönhetően sokkal jobban képesek leszünk összpontosítani a napi feladatainkra.

A kiegyensúlyozottabb élet érdekében éppen ezért javasolt minden nap jógázni, így a szeretetet is jobban megérezzük a környezetünkben, valamint a vidámság is annál inkább felülkerekedik. A családok úgy vélik, hogy a közös jóga segített abban, hogy jobban megértsék szeretteiket, gyakorlatilag segít az egymást összekötő szálakat rendezni. A jóga által a kommunikációnk is tisztábbá válik, így jobban megértethetjük magunkat a külvilággal.

A napindító jóga alapján gyakorolt légzési mechanizmus hozzájárul a csakrák, aurák és gondolatok kitisztításához, így jobban összekapcsolódhatunk a minket segítő energiákkal.