A koronavírus alaposan felforgatta a gazdaság számtalan területét, egyebek mellett a tréningekkel foglalkozó vállalkozások életét is megnehezítette. Nagyon sok cég bajba került, ügyfeleket veszítettek el, és az új megrendelések is elmaradoztak. Az üzleti képzések digitalizálásával azonban sokan áttértek az online térbe, és a fejlesztő foglalkozások immár távolról is hozzáférhetővé váltak.
Az online képzések elindítása cégek számára sok helyen komoly infrastrukturális fejlesztést igényelt. Ennek az volt az oka, hogy a hazai vállalkozások eddig nem nagyon voltak felkészülve az online képzések megtartására, ezért különböző eszközöket kellett beszerezniük. Maguk a tréningek is átalakultak, hiszen igazodni kellett a megváltozott körülményekhez, helyzethez. Ide tartozik például, hogy személyes jelenlét esetén lehet látni a résztvevők visszajelzéseit, azonban egy monitoron keresztül – főleg, ha sok személyről van szó – nem lehet szemkontaktust tartani. Erre különböző tréneri technikákra van szükség, a képzések tematikáját is át kellett alakítani.
A coachoknak még nehezebb lett a helyzete
Sok olyan szakma van, ahol a személyes jelenlét szinte elengedhetetlen. Ide sorolhatjuk a különféle tanácsadókat, és a coachokat egyaránt. Utóbbiak esetében még nagyobb szükség volt a változtatásra, hiszen az ő esetükben is elengedhetetlen a folyamatos visszajelzés a másik fél részéről.
Azon cégek és vállalkozók, akik sikeresen át tudtak térni az online üzleti képzésekre könnyebben át tudták és tudják vészelni a pandémia időszakát, azonban sajnos sokaknak kellett új tevékenységbe kezdeniük.