A kastélyok egy kicsit mindenkit elvarázsolnak. Nem is csoda, hiszen a világ egy számunkra ismeretlen részébe adnak betekintést. Akármelyik kastélyt keressük fel, biztosak lehetünk abban, hogy találkozunk valami újdonsággal, kisebb- nagyobb csodákkal. Így van ez Németország déli részén található, világhírű Neuschwanstein kastélyban is.
Hogyan épült fel a Neuschwanstein kastély?
Ezt a csodát II. Lajos bajor király építette fel a XIX. század második felében. Modern gondolkodású volt, a kastélyok felújításakor használta az elektromos áramot és néhány épületben kiépített korszerű vezetékes hálózatot is. A tervezési munkálatokban aktívan részt vett, és ragaszkodott ahhoz, hogy ez a kastély megőrizze a középkor építészeti stílusait is. Igen számos stílus él együtt ebben az épületben, láthatjuk a román, a gót, a bizánci és a barokk stílus jegyeket is. Ezen kívül Richard Wagner iránt érzett mérhetetlen tisztelet is áthatja a Neuschwanstein kastély falait. Az épület nem csak gyönyörű, de a király illetve a családtagok és vendégek számára életkörülményeket is jelent. És a komfortos élet feltételek követelményeit is figyelembe vették az egyes helyiségek kialakításakor. Ezért a kastélyban jól elhatároltan található meg a kapuház, az uradalmi hölgyek számára kialakított valamint a király számára kiépített lakrészek is. De az épülethez tartozik még egy fellegvár és két torony is.
Persze nem csak kastély termei meseszépek, de a környék is álomszép. A Neuschwanstein kastély ugyanis az Alpsee fölött a Pöllat szakadék magányos sziklájára épült. Gyönyörű és érinthetetlen, hiszen a természet őrzi.
A Neuschwanstein egyedi szépsége rengeteg művészt, például Walt Disneyt is magával ragadta, és néhány évvel ezelőtt jelölték a világ hét új csodája versenyen is. Ez is hozzájárult a látogatók számának a növekedéséhez, ami bizony nagyon komoly szervezési feladatokat igényel. Ha te is szeretnéd megnézni ezt a kastélyt esetleg a hosszú hétvége során, akkor csatlakoznod kell egy csoporthoz, hiszen önállóan nem látogatható.