Ma már számtalan eszköz létezik a jelöléstechnikában, vannak moduláris felépítésű jelölő gépek is, amelyek alkalmasak bizonyos termékek megjelölésére. Ezeket a gépeket bővíteni is lehetséges, például munkadarab forgató szerszámmal vagy 2D asztallal, de akár olyan lézerforrással is, ami képes a színes jelölésre. Az efféle berendezések teljes mértékben megfelelnek azoknak a követelményeknek, amelyeket a jelöléstechnika előír. Fontos, hogy a jelölés mélysége és részletgazdagsága ideális legyen, de ügyeljünk a simaságra is.
Bizonyos jelölőkészülékek el vannak látva szabadon mozgatható lézerforrással, sőt több típusnál ez alapfelszereltség. Ennek előnye, hogy bármelyik irányból elvégezhetjük a munkafolyamatot. A jelölés folyamata során előfordulhat, hogy mikrobeállítást kell végeznünk, amihez kérhetünk 2D-s munkaasztalt. A jelöléstechnikai gravírozók nem foglalnak el sok helyet, a gombok többnyire a felső részeken helyezkednek el, amelyek által egyszerű a vezérlés.
Milyen anyagok tekintetében alkalmazható a szerkezet?
A lézer jelölő gép alkalmazható fémeken, többek között réz, ezüst, arany, alumínium, ötvözet, vas, acél és rozsdamentes acél tekintetében is. Ezen kívül alkalmazható néhány olyan anyagon is, amely nem a fémek csoportjába tartozik, ilyen a nylon, ABS, PVC, PES és a makrolon is.
Mely iparágakban veszik kiváló hasznukat?
A jelöléstechnikai gravírozónak több területen is nagy hasznát veszik, jól jöhet az autó-, illetve elektronikai alkatrészek gyártásában, de a mechanikai gépek, szerszámok és ajándékok gyártásában is fontos a szerepük. Mondhatni, hogy ma már szinte nincs olyan termék, ami nem lenne megjelölve, alkatrészeken, szerszámgépeken, csatlakozókon, szivattyúkon, zárszerkezeteken, kézi szerszámokon, csöveken és kézműves termékeken egyaránt fedezhetünk fel jelöléseket.